Jakie fronty do kuchni są najlepsze?

Jakie fronty do kuchni są najlepsze?

Jeśli wybieramy gotowe zestawy mebli do kuchni albo też profesjonalne projekty warto zastanowić się na frontami i blatami. Meble kuchenne wymienia się rzadko, dlatego warto się zastanowić również poza stylem również nad tym z jakiego materiału mają być wykonywane. Na jakie fronty się decydować?

Kuchnia to inwestycja na wiele lat, dlatego warto wiedzieć, z czego wykonuje się fronty kuchenne i na co trzeba zwracać uwagę przy ich zakupie. Przede wszystkim należy pamiętać, że meble kuchenne jak żadne inne w domu są poddawane intensywnej eksploatacji. Szafki powinny być oporne na otwieranie i zamykanie, wilgoć w powietrzu czy też zalanie.

Jeśli wybierzemy wysoką jakość i dobry materiał to fronty bez zarzutu. Oczywiście duże znaczenie ma dla kupujących również będzie miała cena i na ten element także zwracać się uwagę. Najtaniej będzie je zrobić z płyty meblowej a najdrożej będzie to wyglądać, jeśli chodzi o drewno czy fornir.

Sprawdź także : Co położyć na stare płytki w kuchni ? >>

Drewniane fronty kuchenne – naturalny, szlachetny materiał jest zawsze modny

W kuchni najchętniej wykorzystuje się drewno sosnowe, świerkowe, olchowe a także droższe gatunki takie jak brzoza, buk, dąb czy czereśnia oraz jesion.

Meble kuchenne

Fronty drewniane są trwałe, szczególnie takie wykonywane z drewna drzewa liściastego, do produkcji stosuje się płyty, które mają grubość 2 cm. Powierzchnia będzie zabezpieczana lakierem albo woskiem. Stosowane do drewna lakiery będą poprawiać jego kolor oraz usłojenie.

Drzwiczki drewniane mają naturalny kolor, dzięki temu łatwo będzie dobrać do kuchni wszystkie sprzęty oraz dodatki. Czasami wykonuje się także bejcowanie taniego drewna sosnowego, dzięki czemu będzie ono imitowało droższe gatunki drewna. Fronty, które przygotowuje się z drewna można będzie wielokrotnie odnawiać i czyścić z farby i będzie można je dowolnie przemalowywać.

Drewno to materiał, który jest wymagający, dlatego meble z frontami z litego drewna nie są chętnie realizowane przez stolarzy. Pod wpływem dużych wahań wilgotności drzwiczki takie mogą bowiem pękać i się wypaczać. Proces ten można spowolnić, jeśli zabezpieczy się drewnianą powierzchnię, jednak nie da się tego eliminować.

Krzysztof Gałuszka

Redakcja celarek.com.pl

kontakt@celarek.com.pl